\

Ciepłe poncza i peleryny z dzianiny

Ponczo to świetna alternatywa dla płaszcza. Zapewnia dużo ciepła, ciekawie się prezentuje a co najważniejsze będzie idealnie komponować się tak ze spodniami jak i spódnicą czy sukienką. Staje się ono propozycją dla pań, które mają już dość noszenia na co dzień tak banalnego wierzchniego odzienia jak zwykła kurtka. Chociaż nie jest jeszcze tak rozpowszechnione i mało kobiet doceniło jego zalety z pewnością ulegnie to zmianie.

Co w największym skrócie można zaliczyć do zalet tego interesującego damskiego odzienia? Po pierwsze zakładając je zaskoczymy wszystkich eleganckim ubiorem znakomicie pasującym do kreacji wieczorowej, z czym wiele kobiet ma niemały problem- co założyć do szykownej sukni balowej? zwykły płaszcz, odpada – gustowne ponczo- idealne!

Po drugie są one bardzo lekkie a przy tym niezwykle ciepłe, bez problemu schowamy pod nimi zziębnięte dłonie, chroniąc je przed padającym śniegiem. Żeby się przekonać czym jeszcze potrafi zaskoczyć ponczo i jakie ma walory trzeba wejść w jego posiadanie.

Projektanci odkrywają je na nowo, bawiąc się różnorodnymi formami i fasonami. Bardzo podobnie rzecz się ma z pelerynami. Wiele z nich pojawiło się w butikach odzieżowych jesienią i nie zamierzają schodzić z tapety także zimą. Co więcej taki nabytek także dobrze spisze się wczesną wiosną. Kobiety coraz śmielej porzucają zwyczajne płaszcze i zarzucają na siebie płaszczo- peleryny. Chcemy się wyróżniać i chociaż idzie nam to nieco opornie, powoli przekonujemy się do nowinek ze świata mody. Trzeba tutaj zaznaczyć, że tak ponczo jak i peleryna to nie tylko nabytki jakie powinnyśmy zakładać od święta czy przy specjalnej okazji.

Trzeba je nosić na co dzień, zyskując tym samym niebanalny ubiór do pracy, na zakupy czy kolację w restauracji. Bierzemy pod uwagę nie samą prezencję ale i praktycyzm takiego zakupu. Powinno się bowiem zaznaczyć, że peleryna sięgająca długością do kolan to wierzchnie odzienie chroniące najbardziej narażone na zawianie części ciała, więc to jest solidny argument, jaki powinien przekonać wiele pań do kupna lub chociaż zastanowienia się nad zakupem takiej oto garderoby.

Dzianinowe cudeńka w jakich zakochał się świat mody dają wiele satysfakcji z noszenia i potrafią spełniać funkcję ozdobną jak choćby popularna biżuteria z dzianiny. Jest niedroga a przy tym potrafi bardzo dobrze komponować się ze sweterkowym ponczo lub peleryną.