\

Dzianinowe spódnice na jesień i zimę

Kiedy zbliża się zima z żalem chowamy w najciemniejsze zakątki naszych szaf letnie ciuszki; krótkie spódniczki i zwiewne sukienki. Wolałybyśmy się z nimi nie rozstawać, ale niestety warunki pogodowe na to nie pozwalają. Nie oznacza to jednak, że trzeba całkowicie rezygnować z tego co kobiece na rzecz spodni, one też świetnie potrafią eksponować kobiece walory, jednak co spódnica to spódnica.

Toteż wskazane jest jak najszybsze udanie się do sklepu w celu uzupełnienia garderoby w szalenie modną tego sezonu dzianinę. Jej zalety to ciepło, wygoda, dopasowanie się do sylwetki oraz możliwość cieszenia się z szykownego wyglądu w każdej sytuacji.

Ciepła spódnica dzianinowa nada się do pracy, na luźne wypady ze znajomymi a nawet na Sylwestra i inne imprezy karnawałowe. Będzie pasować do eleganckiego płaszcza, futerka czy krótkiej ramoneski. W tym tkwi tajemnica, że elastyczność takich ubrań to nie tylko rozciągliwość i kwestia dopasowania do figury, ale również idealne dostosowanie do wymagań okazji.

Jeśli nie wiemy co wybrać oto kilka propozycji. Krótkie spódniczki w kratkę; idealna propozycja dla dziewcząt pragnących odsłonić nieco więcej niż tylko kolano. Bardzo dobrze komponują się z kozaczkami oraz krótkim lub półdługim płaszczem. Wskazane na imprezę, spotkania towarzyskie i wyjście do kina z ukochanym. W oficjalnej wersji będzie to coś nieco dłuższego w bardzo kuszącym i cały czas na topie kolorze ciemno szarym.

W taki nurt wpisuje się ołówkowa tweedowa spódnica o długości do kolana z klasycznym rozcięciem z tyłu i lamówką w pasie. Bardzo dobry pomysł do pracy w biurze a będzie się komponował tak z klasyczną białą bluzką jak też czarnym dopasowanym golfem. Inna propozycja w podobnym stylu to spódniczka nieco krótsza z podwyższonym stanem, zaszewkami w przedniej części i wcięciem z tyłu. Dodatkowo może mieć kieszenie a w szlufki wciągnięty świetnie komponujący się cienki czarny pasek.

No i oczywiście nie można zapominać o spódnicach maxi do samej ziemi. Te z dzianiny są szczególnie polecane na bardzo zimne dni, kiedy zaistnieje potrzeba ochronienia nóg przed zmarznięciem i wiatrem. Jednak to nie wszystko, prócz praktycyzmu zyskamy stylową kreację, odpowiednią dla różnych typów sylwetki. Do tego śmiało można zakładać ponczo lub pelerynę, kolejne perełki dzianinowej mody tego sezonu.