\

Klasyczne kardigany męskie i damskie

Kardigan jest jednym z tych swetrów, które doskonale podkreślają męską sylwetkę a ponadto są wygodne i niezbyt grube w przeciwieństwie do wełnianych swetrów. Te z kolei nie mają tak wielu entuzjastów wśród mężczyzn, a jesienią i zimą trzeba założyć coś cieplejszego. Forma zapinanego swetra z lekkiej dzianiny w ulubionym kolorze to będzie świetny prezent tak pod choinkę jak i na urodziny a na dodatek obecnie bardzo modny.

Nieprzekonanych panów może zachęcić fakt, że wiele gwiazd tak polskich jak i zagranicznych propaguje już od dawna tę modę. W żadnym wypadku kardigany nie są zarezerwowane tylko dla kobiet. One także potrafią podkreślać atuty prawdziwego mężczyzny. Można je nosić z koszulą, jeansami, spodniami z kantem, do sportowego obuwia jak i eleganckiego. Panowie, przecież cenią sobie wygodę i brak skrępowania ponad wszystko tak, więc kardigan to bardzo dobry wybór na jesienną słotę jak i zimowe mrozy.

Najczęściej spotykanymi są fasony z dekoltem w serek, ale znajdziemy także coś w wersji dla niecierpiących marznąć z wysoką zapinaną stójką w postaci golfa. Wybór będzie podyktowany potrzebami codzienności. Do pracy w biurze dla modnego pana kardigan w stonowanym kolorze, do tego koszula z krawatem dopasowana pod względem barwy.

Z kolei do kompozycji ubioru swobodnego wybrać możemy coś bardziej kolorowego, z kieszeniami tak u dołu jak i w górnej części swetra, dozwolone są również liczne naszywki lub nadruki. Naprawdę godne polecenia, samym zainteresowanym jak też paniom, które chciałyby ciekawie odziać swoich panów.

Dla płci pięknej także projektanci przygotowali szeroką gamę kardiganów, jakie mogą być noszone na wiele sposobów i dobierane wedle okazji. Pierwsze i najważniejsze, co trzeba zaznaczyć to jedne z najwygodniejszych swetrów pod słońcem, cechujących się delikatnością w dotyku i dających wiele ciepła pomimo niepozornej struktury tkaniny. Dlatego też nie musimy zakładać opasłych wełniaków, jeśli chcemy czuć się naprawdę komfortowo w zimne dni.

W tym sezonie proste i długie kardigany, podobnie jak dzianinowe tuniki i bluzki poszerzyły grono użytkowniczek. Także nastolatki chętnie je zakładają komponując z robiącymi furorę już od dłuższego czasu leginsami i jeansowymi spodniami rurkami. Naprawdę jest to bardzo wszechstronny element garderoby taki kardigan, znajdujący swe miejsce w szafie matki, córki, wnuczki i babci.