\

Modna dzianinowa biżuteria

Dzianina króluje tej jesieni, jak się okazuje nie tylko w szafie, ale także pośród ozdobnych damskich bibelotów. Od dłuższego już czasu zauważamy spore zainteresowanie tego rodzaju rękodziełem. Kolorowe kolczyki, misternie splecione bransolety, ciekawe naszyjniki wykonane z barwnych nici i włóczek, zdobywają nie tylko serca dziewcząt, wiele dojrzałych kobiet przekonało się o ich wyjątkowości.

Wydają się być niewiele wartymi drobiazgami, a tymczasem pomysłów przybywa a ich sprzedaż rośnie. Biżuteria hand made ogólnie zyskała w oczach kobiet w przeciągu kilku ostatnich lat. Doceniamy ją głównie za niską cenę, duży wybór, który jednocześnie sprawia, że możemy być posiadaczkami większej ilości egzemplarzy różnobarwnych jakie można założyć na inne okazje.

Wykonuje się ją wieloma technikami używając do tego także szydełka. A dodatkową dekorację stanowią różnej maści koraliki a nawet kryształy Swarovskiego, więc nie do końca są to takie sobie, infantylne ozdóbki. Dzianinowe naszyjniki mogą się prezentować w formie splecionych warkoczy w kontrastowych kolorach lub też wzoru wykonanego szydełkiem.

Interesującym pomysłem jest także „odzianie” już posiadanej biżuterii drewnianej czy srebrnej w koronkowe szydełkowe sploty, to nada jej nowy wygląd i sprawi, że zacznie żyć drugim życiem a jej właścicielki z pewnością będą po taką „odnowioną” biżuterię częściej sięgać. Odświeżanie tego co mamy już w szkatułkach może przynieść zaskakująco modne rezultaty. Potrzebna jest tylko odrobina fantazji, zdolności manualne lub też przyjaciółka posiadająca takie hobby, która chętnie odmieni nieco starawe bibeloty.

Niezwykle oryginalną i ciekawą techniką wykonywania ozdób jest makrama. Oferuje różnorodność pomysłów w tym także niebanalne kolczyki. Wykonuje się je ze splotów nici, wykorzystując przy tym także koraliki i inne elementy na przykład drewniane. Większość biżuterii powstającej z włóczki jest kolorowa. Uderza jej jaskrawość a przy tym wzory tworzące poszczególne drobiazgi są tak misterne i delikatne, że wydają się bardzo trudne.

W tej materii potrzebna jest wyobraźnia, umiejętności i odpowiedni materiał. A tym, którzy nie mają czasu na takie zajęcia z pomocą przychodzi Internet, gdzie znajdziemy mnóstwo ofert sprzedaży niebanalnych i kuszących bibelocików, jakie z łatwością dopasujemy do dzianinowej sukienki, bluzki czy sweterka.