\

Swetry robione na drutach i szydełku

Szydełkowanie i dzierganie na drutach to jak się okazuje hobby wielu pań oraz dziewcząt, na które niestety brak czasu w codziennym życiu. Dzięki takim umiejętnościom można sobie wyczarować wspaniałe kreację: swetry, kamizelki i bezrękawniki, spódnice, sukienki oraz ciepłe czapki i szaliki, szczególnie przydatne podczas siarczystych mrozów, które jak pokazuje przeszłość ostatnimi laty nas nie oszczędzały. Tak, więc warto znaleźć odrobinę czasu i oddać się ulubionemu zajęciu, aby wydziergać sobie i być może koleżance jak też domownikom, dzianinowe cuda.

W sprzedaży także pojawia się wiele podobnych propozycji, jednakże biorąc pod uwagę pracochłonność zajęcia bywają dosyć drogie. Toteż można, jeśli lubujemy się w takiej konfekcji zajrzeć do secondhandu. W takich sklepach również da się wynaleźć coś nietuzinkowego z ażurowymi wzorami i szydełkowymi ręcznie robionymi koronkami.

Trzeba przyznać, że takiego prawdziwego swetra ręcznie wykonanego na drutach nie zastąpi żaden inny wykonany przez maszynę, i nie chodzi tutaj wyłącznie o wzór. Dzianina domowego wyrobu to odpowiedni i nieraz bardzo ciekawy dobór włóczki tak pod względem jej faktury, składu i koloru. Jest wykonana z największą dokładnością i co najważniejsze każda właścicielka takiego swetra nosi go z dumą, bo wie ile pracy to kosztuje.

Sweterek wydziergany własnymi rękami lub też przez babcię, mamę czy przyjaciółkę to największy skarb w chłodne dni. Nie musi on być koniecznie gruby i od razu wełniany, z cienkich nici także wykonuje się sweterki ogrzewające w chłodne dni. Mogą to być proste tuniki bez dodatkowych wzorków całkiem gładkie lub pulowerki damskie i męskie oraz golfy, które jak żadna inna garderoba świetnie chronią nasze gardła przed zaziębieniem.

Miłośniczkom ręcznych robótek polecamy zapoznanie się z aktualnie panującymi trendami i wypróbowanie ich w domowym zaciszu. Na pewno efekty będą ciekawe tym bardziej, ze materiałów pasmanteriach nie brakuje i ten sam sweter można zrobić na kilka sposobów wykorzystując różne rodzaje włóczki w odmiennej kolorystyce.

Jeśli natomiast zupełnie obce jest nam takie rzemiosło można pokusić się o zamówienie sobie takiego ubranka, w którymś ze sklepów internetowych działających w tej materii. Na pewno warto bo dzianinowe stroje ręcznie robione to sztuka sama w sobie.